İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

TSE Belgesi

Ohsas 18001 Belgesi izmir
OHSAS 18001
23 Mayıs 2018
Tse Belgesi İzmir Danışmanlık

TSE İzmir, TSE Belgesi İzmir, İzmir TSE Belgesi

TSE Belgesi İzmir

TSE Belgesi, Ülkemizde üretilen ürün veya hizmetler adına belirlenen hükümler ve uygun olma standartlarının karşılandığını kanıtlayan belgedir. Bu belgenin alınması için, ürünlerde tetkikler yapılması ile ilgili standarda uygunluğu denetlenir.

Türk Standardı konularında kuruluşların ürettiği ürünlerinin alakalı Türk Standardına uygun bulunduğunu belirten belgedir. Belgelendirme yapılan sözleşme ile TSE Markası kullanım hakları tanınan firma için oluşturulan aynı zamanda üzerinde TSE Markası bulunduracak ürünlerin sınıfı, ticari Markası, cinsi, türü ve tipini ifade eden bir sene geçerli belgedir.

TSE Belgesi almak için, ürünlere ait standardı bulunması ve tedarik edilmesi gerekir. Gereksinim duyulan TSE standardı temin edilmesinin ardından, standartta belgelendirme adına istenilen hükümlerin tamamını görebilirsiniz. Belgelendirme hükümlerini ilgili standarda istinaden hazırlanmasının ardından Sistem Kalite Belgelendirme kuruluşumuza başvurarak belgelendirme için denetim tarihi alabilirsiniz.

Bertilen belgelendirme denetim tarihinde denetçimizce iş alanınızda yapacağımız denetimler akabinde uygun bulunması durumunda belgelendirme beyan tarihinde kuruluşumuz tarafından alabilirsiniz. TSE belgelendirme için gerekli hükümler beyan eden detaylı doküman kitapçıklarına TSE Standardı ismi verilir.

Başvurunun ardından üretim yerinin denetimi yapılmasının ardından firmanın üretim yerinin uygun olduğu onaylanır veya olumsuz denetleme aşamasının ardından kuruluşa tespit edilen eksikleri beyan edilir. Daha sonra ilgili ürün standardında ifade edilen tetkiklerin yapılmasına geçilir. Ürün örnekleri, standartlara uygun olarak hazırlanmalı ardından firmamız gönderilmelidir. Tetkik aşamasının uygun geçmesi durumunda kuruluş ürün adına TSE Markasını kullanımına ve belgelendirmeye hak kazanır.

TSE Belgelendirme Faydaları

Belgelendirme faydaları konusunda öncelikle tüketicilerde güven sağlanır. Ürüne karşıda güven kazanılmasının ardından daha rahat tüketebilmesi ile, pazar alanında markalaşma sağlanır. Marka olma pazar ortamında da gerek hız gerekse pazara erişimde kolaylıklar sunar. TSE belgelendirmesi adına Sistem Kalite Belgelendirme kuruluşumuzda hizmeti alabilirsiniz.

Firmaların TSE Belgesi adına müracaat etmesi durumda; Üretimin yapıldığı alanın uygunluğu, kullanılan cihaz ile malzemeler ve çevreye uyumları analiz edilerek, üretilen ürünlere kontroller, tetkiklerin uygun bulunması halinde kurumumuz tarafından 1 sene geçerli belgelendirme yapılacaktır.

TSE Belgesini İzmir şubemizden temin edebilirsiniz. Uzmanlarımızla irtibata geçmek için 0232 441 90 00’dır.

Bir önceki yazımız olan OHSAS 18001 başlıklı makalemizde ISO 18001 İzmir, İzmir OHSAS 18001 ve OHSAS 18001 Belgesi İzmir hakkında bilgiler verilmektedir.