İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Tasarımda Yenilik Nedir?

Tasarımda Yenilik Nedir?

Bir tasarım müracaat tarihinden ya da rüçhan tarihi öncesinde dünya genelinin herhangi bir alanda kamuya arz edilmemiş ise o tasarım yeni olarak kabul edilir. Tasarımlar yalnızca ufak ayrıntılarda farklılık arz ediliyorsa aynı olarak kabul edilir. Kamuya arz etme; Yayımlama, sergileme, ticari biçimde piyasaya sunma, tanıtım, kullanma gibi icraatları kapsamaktadır. Tasarımda yenilik ve tescilleri konusunda İzmir tasarım tescil ofisi yetkililerimiz uzmanlarımız eşliğinde sizlere gerekli hizmeti sağlayacaktır.

Tasarım, müracaat tarihinden önceki 12 ay içerisinde tasarımcı sahibini veya halefi bu şahısların izni ile diğer bir kişi nezdinde kamuya arz edilirse, endüstriyel tasarımın yeniliği etkilenmez.

Günlük yaşamda her anında bizlerin yanında olan, yaşantımızı rahatlatan her çeşit ürün ya da ürün unsurları; Yaşantımıza renk veren, estetik duyularımıza seslenen süslemeler, desenler, endüstriyel tasarımdır.

Marka tescil İzmir şirketi olarak kısaca tasarım, bir ürün veya nesnenin tümü, bir parçası ya da üzerinde  bulunan süslemenin şekil, çizgi, renk, biçim, doku, malzeme tarzı insan duyuları yardımı ile algılanan farklı unsur ve niteliklerin oluşturduğu bütün şeklinde ifade edilebilir.

Endüstriyel tasarımın tescil işlemine konu edilmesi ile korumaya alınması sonucunca, asıl hak sahibi, inhisari haklar kazanır. Bu kapsamda diğer kişiler tasarım hakları sahibinin müsaadesinin gözetmeden bu tasarımları üretime konu edemez, piyasaya arz edeme, satışını yapamaz, ithalini yapamaz, sözleşme yapmak açısından icap gerçekleştiremez, ticari gaye ile kullanıma sunamaz ya da bu gayeler ile elinde bulunduramaz.

z.