İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Tasarım Tescil

Tasarım Tescil

Kaliteli bir ürünü tamamlayan başarılı bir tasarımdır. Bunun farkına varan işletmeler günümüzde ürünlerin tasarımına daha fazla önem veriyor ve daha fazla yatırım yapıyor. Bir ürün tasarımına yatırım yaptıysanız , emeklerin başkalarınca kopyalanmaması için tasarımınızı kayıt ettirmelisiniz. Tasarım tescil, bir ürünün tümünün veya bir kısmının şekli, biçimi, rengi, çizgisi, dokusu, malzeme yapısı durumu gibi, karşı taraftan bakılması ile birlikte diğer ürünlere kıyasla dış görünüşü açısından farklılık beyan eden görsel araçtır. Tasarım tescili, ürünlerinizin tasarımlarının korunması için size münhasır hak verir.

Tasarım hakkı ürününüzün görünümünü, şeklini, desen ve motifini rengini gibi ayırt edici özelliklerini korur. Tasarım tescili ile elde ettiğiniz tasarım hakkı ile amaç, tasarımcıların yeni tasarım oluşturması ve tasarım çalışmaların sonuçlarına yatırım yapmak isteyenleri desteklemeye teşvik etmektir.

Tasarım teşviki için Hizmet veren tasarım tescili İzmir ofisimiz bu konuda size yardımcı olmaktadır. Tasarım tescili başvuru işlemini sizin adınıza yürütmekteyiz. İzmir tasarım tescil müracaatı için bize başvurun.

Tasarım tescili edilmesi açısından yeni olması ile ve ayırt edici vasfına sahip olması bir şarttır. Yeni olması, bir tasarımın aynısının, müracaat ya da rüçhan tarihi öncesinde dünya genelinde herhangi bir alanda piyasaya sürülmemiş olması durumunda, tasarım yeni olma özelliğini karşılamış sayılır.

Ayırt edici vasfı, bir ürüne özgü nitelikleri, özellikleri ifade etmek amacı ile kullanılmaktadır. Bir tasarımın konusunda bilgili kullanıcıda yarattığı genel izlenim sayesinde diğer tasarımın bu tarz bir kullanıcı nezdinde yarattığı genel izlenimin arasında belirgin derecede bir farklılık beyan ediyorsa bu tasarım ayırt edici vasfına sahip olduğu kabul edilir.

Tüketici nezdinde bilinen aynı zamanda kullanılan tasarımların dışında, farklı şekillere sahip olan ürün veya nesne yeni ile özgün tasarımları, tasarımı yapan kişiye ticari anlamda pazar ortamında avantaj kazandırır.

Rekabet alanında firmaların  diğer firmalara karşı üstünlük kurabilmeleri açısından görsel yenilikler tasarlamaları ve bu yeniliklerini tasarım tescili yaptırarak koruma kapsamına aldırmaları önemlidir.

Tasarımlarınız tescil aşamasını başlatabilmesi amacı ile İzmir marka tescil danışmalık ofisimizin yetkililerine ulaşmanız yeterlidir.