İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Patent Tescili

Marka Tescil Aliağa
13 Mayıs 2013

Patent Tescil

İzmir Patent şirketimiz danışmanlığından Buluş kelimesi; Ziraat dalı da dahil, sanayide alanında yaşanan teknik probleme karşı geliştirilen çözüme denir. Buluşlar, ürüne ya da usule ilişkin geliştirilir.

Patent İzmir ofisimizin işlemleri yürüterek alınan Patent ise, Geliştirilen buluşun sahibinin geliştirdiği ürünü ya da usulü, yasa gereği belirli sürede üretebilmesi, kullanımına koyması ya da maddi gelir sağlaması yetkisini kazandığını belirten resmi belgedir.

Yeni olması, geliştirilen tekniğin herkesçe bilindik durumdan aşılması ile sanayide kullanılabilir özelliğe nail olan icatlar, İzmir patent ofisimiz aracılığı ile  Türk Patent ve Marka Kurumu tarafında yapılacak hizmetler kapsamında alınan patent tescil belgesi ile korunur. Alınan tescili belgesinin koruma süresi 20 yıldır, fakat senelik ücretlerin ödemek kaydı ile koruma devam eder.

Bir buluş açısından buluş sahibine İzmir patent vekili şirketimiz aracılığı ile resmi kurumu tarafından verilen patent, buluşçunun rızası gözetilmeden başka kişilerin tescilli buluşu üretebilmesini ve daha pek çok işleme belirli süre içinde engel olmak hakkı kazandırmaktadır.

Patent alma ile tescil edilen bir buluş veya icat; diğer ürünler gibi alınır, satılır, kiraya verilebilen öteki taşınır ve taşınmaz ürün gibi buluşçunun  özel mülkiyeti duruma gelmektedir. Patent alındığı ülkeler açısından hak sahipliği kazandırır. Ülkemiz de tescili alınan bir patent, yalnızca ülkemizde tescil hak sahibine hak kazandırmakta ve patentli cihaz başka kişilerin ülkemizde pazarlaması durumunda, asıl tescil hak sahibi ise bu durumu durdurma hakkına sahiptir.