İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Patent Teşvikleri

Patent Teşvikleri

Ülkemizde patent müracaatlarında artış sağlanması açısından ve üretilen buluşların patent ile korunması açısından patent teşvikleri oluşturulmuştur. Verilen teşvikler kapsamında gerek ulusal gerekse ülkeler arası patent müracaatlarının arttırılması hedeflenir. Ülkemiz patent teşvikleri 2 kuruluş nezdinde hayat bulmaktadır. Teşvikler; KOSGEB ile TUBİTAK kurumları tarafından verilmektedir.. Patent teşvikleri destek ödemeleri bu iki kuruluşça karşılanmaktadır. Verilen teşvikler ile Patent Vekili Sistem Patent şirketimiz marka tescil İzmir ofisimize yapılacak müracaat ederek hizmet alabilirsiniz.

KOSGEB Patent Teşvik Sistemi

KOSGEB’in verdiği patent teşvikleri  çerçevesinde patent belgesi alınmasının çok daha sonrasın diğer bir ifade ile harcamaların yapılmasının ardından karşılanmaktadır. İzmir Patent tescil ofisi olarak danışmanlığımızda kapsamında Türk Patent ve Marka Kurumu veya WIPO’ ya taraf ülkelerin resmi patent ofislerine gerçekleşen müracaatlarda geçerli olmaktadır.

Patent TUBİTAK Teşvikleri

Bu sistem kapsamında patent müracaat esnasında karşılanmaktadır. TUBİTAK teşvikleri destek programından TC vatandaşı olanlar, ülkemiz sınırları kapsamında ve Türk işletmeler, üniversiteler ile resmi kuruluşlar yararlanabilmektedir.

Teşvik Ödemeleri

  1. Verilen Teşvikler 3 kısımda karşılanmaktadır.
  2. Ulusal patent müracaatları (geri ödemesiz)
  3. Ülkeler arası veya bölgesel patent müracaat aşaması (geri ödemesiz)
  4. Ülkeler arası veya bölgesel patent müracaatlarında araştırma raporun yazılmasının ardından sonraki aşamada (geri ödemeli şekilde)

Ulusal patent müracaatlarını Marka ve Patent Vekili firmamız danışmanlığında yapan müracaat sahipleri açısından ek bir teşvik daha söz konusu olmaktadır. Ulusal patent müracaatlarına verilen destek oranı %15’i tutarında yer aşan bu teşvikler, Türk Patent ve Marka Kurumu hesabından ziyade direk olarak müracaat sahibinin hesabına ödenmektedir.