İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Patent Hukuku

Patent Hukuku İzmir 

Patent hukuku kapsamında, buluş terimi; ziraat alanı da dahil sanayi dalında üretime konu edilebilir tüm sorunlara alternatif sunulmasıdır. ilk kez oluşturulan keşfe buluş diğer adıyla icat denir. Patent tescil kapsamında Patent vekili marka tescil İzmir ofisimiz sizlere gerekli hizmetleri sağlamaktadır.

Patent Çeşitleri

Patent, buluş veya icadın korumaya alınması açısından kayıt altına alınması ile işlemidir. Kayıt altına alınan buluşlar, buluş sahibinin ilgili ürün ya da usulünü kısıtlı süre ile hükümleri kapsamında kullanıma sunulması, satışının yapılması, lisans olarak verilmesi gibi pek çok hakların kazanılmasıdır. Patent Alma ile kazanılan bu haklar, Patent Tescil Belgesi  ya da Faydalı model tescil Belgesi ile gösterilir.

Patent hukuku kapsamında buluşlar, sadece Patent ya da faydalı Model belgeleri ile korumaya alınabilir.

Buluşların korunabilmesi hususunda hizmet veren Marka ve Patent vekili şirketimiz yasal uyuşmazlıkların, uyuşmazlıkların oluşmadan önce yok edilmesi açısından avukatlarımı ile çalışmalar yürütmektedir.

Karşılıklı problemlerin yasal boyuta taşınması durumunda Hukuk departmanımızda yetkili, konusunda tecrübeli avukatları aracılığı ile başta patent, marka, tasarım tescilleri hususunda yaşanan uyuşmazlıklara alternatif sunma, tecavüzün engellenmesi, ihlal davaları ile yaşanan haksız rekabet ve fikri hakların korumaya alınması konularında daima hizmet vermekteyiz.

Başlıca dava ve yasal konular; Hem yurt içi hemde yurt dışı patent tescili hakkına ihlal davaları, haksız yaşanan rekabet davaları, taklide konu ürünlerin araştırılması, taklit eserlerine el konulması ile ve cezai işlem başlatılması, lisanslama, devir etme gibi daha pek çok alanlar ile ilişkili konularda hizmet vermekteyiz.

Hizmet Alanlarımız

 1. Fikri mülkiyet hukuku
 • Patent
 • Marka
 • Tasarım
 • Coğrafi İşaretler
 • Bilgisayar Yazılımları
 • Bitki Çeşitleri
 • Veri Korumaları
 1. Haksız Rekabet Davaları
 2. Telif Hakları
 3. İnternet Yasası
 4. İtiraz ve ihtilaflar
 5. Sözleşmeler ve Anlaşmalar