İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Patent Başvurusu

Patent Başvurusu

Patent başvurusu işlemi gerçekleştirmek için ilk önce, buluşlara yönelik patent ön araştırma yapılması gerekmektedir. Çünkü; ön araştırma neticesine istinaden buluşların tescil açısından gerekli hükümleri taşıyorsa patent müracaatı öncesinde tescil başvurusuna ilişkin dosyanın doğru ve eksiksiz, yönetmeliğe uygun şekilde hazırlanması önem arz edecektir. Patent vekili firmamızın İzmir marka tescil ofisimiz başvuru konusunda sizler yardımcı olmaktadır.

Patent başvuru açısından ilgili evraklar, Patent vekili Sistem Patent şirketimizi marka tescil İzmir ofisimizin patent mühendislerimiz tarafından hazırlanacak ile tescil yönlendirmesi gerçekleştirilecektir.

Patent müracaatı için ilgili teknik dosya oluşturulurken gerekli aşamalar alt kısımda ana başlıklar şeklinde yer almaktadır;

Buluşun Özet Kısmı

Buluşun konusunu ve yapılan geliştirmelerin özet şeklinde belirtildiği metindir.

Tarifname

Buluş ürünü ayrıntılı şekilde açıklanmasıdır. Patent müracaatındaki bir önemli husus da buluşunuzun benzerleri olması durumunda bu ürünler ile arasında bulunan farklarının, diğer buluşlara istinaden avantajları ile dezavantajlarının belirtilmesi, buluşun çözüm sunduğu teknik problem, teknolojik mahiyetinde sunacağı yeniliklerinin yazılı şekilde belirtilmesidir. Bu tarifnamenin konunun uzmanları Paten vekili şirketimiz danışmanlığında hazırlanması gerekir.

Resimler/Fotoğraflar

Buluşun taslak resimleri ile buluşu meydana getiren parça adları ve ilgili resimlerde numaralandırılmasıdır.

İşlemler

Buluşun korumaya alınmasını arzu ettiğiniz kısımların ayrı olarak açıklanması, hangi kısımların taklide konu olması istenmiyorsa gibi ayrıntılar önemlidir. Taklitlerin engellenebilmesi bakımından bu çeşit bilgilerin patent müracaatı için hazırlanacak dosyanızda bulunması gereklidir.

Evraklar

Patent müracaatı için resmi kuruluşların istediği diğer evrakların oluşturulmasıdır. Bu evraklar, patent başvurusu yapan firma veya kişinin bilgileri, buluş sahibine ait bilgiler ile vekaletname şeklinde de ifade edebiliriz.