İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Patent Araştırması

Patent Araştırması

Patent araştırması, buluş açısından önceden dünya genelinin herhangi bir mevkinde Patent başvurusu yapılıp yapılmadığının, koruma sağlanıp sağlanmadığı hakkında bilgi sahibi olmak açısından yapılmaktadır. Patent vekili Sistem Patent şirketimizin marka tescil İzmir ofisimiz sizlere tescil konusunda hizmet vermektedir.

İzmir Patent tescil ofisimiz danışmanlığında yapılacak Patent araştırması ile, var olan buluşun belirlenmesi durumunda,  aynı buluş açısından yapılacak bir müracaattan kaynaklanacak zaman kaybının ve masraflarının önüne geçilmesi sağlanacak.

Patent sorgulama veya patent ön araştırması ile; Üretim açısından kullanılacak kaynakların doğu şekilde kullanılması sağlanırken Ar-Ge açısından harcanılan tüm emekler boşa gitmesine mani olacaktır. Patent araştırması, diğer avantajı ise, faaliyet belirtilen alanla ilişkili yapılan patent müracaatlarına ulaşarak, aynı piyasada yer alan rakipler ile dünyada genelinde yapılan son teknolojik gelişmelerin takibi sağlanabilir.

Patent Araştırması Önemi

Patent başvurusu başlatılırken büyük endişe ise, buluşun ya da icadın dünya genelinde benzerlerinin olup olmadığı konusunda kesin emin olunamamasıdır. Patent tescil edilse bile, bir cihazı üretmeden evvel de o ürünün önceden başka birisi tarafından korumaya alınıp alınmadığının belirlenmesi, üretici kuruluşlar açısından hayati değere sahiptir. Ayrıca, müracaattan sonra gerçekleşen dünya genelindeki resmi araştırmalar esnasında ortaya çıkan benzer icatlar tüm planları heba edecektir. Yine aynen, belli ürüne ilişkin üretim sistemi oluşturulmasının ardında ve hatta üretime başlanılması sonrasında bir işletmenin ilgili ürünün patenti alındığını ve izin olmadan üretime geçilmesinin mümkün olmadığını öğrenmesi üretici işletmenin önemli sorunlar yaşamasına neden olabilmektedir. Bu tarz durumu yaşamamak için, patent müracaatı yapmadan, buluşun ilgili yönteminin bilinen halini görebilmek gayesi ile patent araştırma gerçekleştirilmesi son derece önemli konudur.