İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Patent Tescil

Patent Tescil

Patent Tescil kapsamında yapılacak patent müracaatı; İşletmelerin veya buluşçuların yaptıkları, geliştirdikleri veya icatların taklit edilmesine mani olmak, hem maddi hemde manevi gelir sağlarken hak kaybı yaşanmasını engellemek için kayıt altına alınmasıdır. Patent alma, pek çok alanda fırsatlar sağlarken rekabet ortamında üstünlüğü ve pazarlamada arzu edilen tekel yürütme haklarını kazanabilirsiniz.

Buluşunuz için 20 yıllık bir süre ile korumak için İzmir’de patent başvurunda bulunmayı düşünüyor musunuz? 19 yılı aşkın tecrübeye sahip uzman patent vekillerimiz bu konuda size gerekli hizmeti sunmaktadır. Sistem Patent İzmir ilinde hizmet veren ve İzmir Patent firmaları arasında çok sayıda başvuru gerçekleştiren firmamız sizi en doğru şekilde yönlendirmektedir. Örneğin bir buluş için patent almanın ilk şartı buluşun yeni olmasıdır. Bunu öğrenmek için uluslararası bir patent arama işlemi ile buluşun yenilik değerlendirmesi yapılır. Ardından sanayide uygulanabilir olması ve hangi ülkelerde patent istediğinize dair ve gerekli belgelerin tarafımıza iletilmesi sizden talep edilir. Patent sürecinde tüm aşamalardan haberdar edilirsiniz. Patent tescilinin tamamlanması akabinde patent tescil belgesi size teslim edilir. Bu süreçle uğraşmak yerine İzmir marka patent firmamıza müracaat etmenizi öneririz. Bu süreçleri daha ayrıntılı ele alacak olursak;

İzmir Patent ofisi olarak danışmanlığımı kapsamında yürütülen patent tescil başvurusu, ticari prestij sağlamanın en önemli adımıdır. Teşvik ile benzer imkanların kapısını açan anahtar özelliğindedir. Tekel yürütme, lisans ve benzer hakların buluşa ait olmasını sağlar, yasal ile cezai her çeşit imkanların icra edilmesine imkan sunar.

  • Patentlerin Tescili; Rakip firmalara karşı finansal, teknik avantaj suna ve hukuki haklardan buluşçunun yararlanmasına olanak sağlar.
  • Buluşların Patent ile Korunabilmesi için;
  • Buluşun Yeni Olması: Geliştirmenin bilinen, tanındık, yeniliklerin, takip edilen metotların parçası durumunda olmayan, yeni özelliğine sahip olmalıdır;
  • Yöntemin Bilinen Halinden Aşılması: Geliştirilen buluşun bilinen usulünden her açısından üstün niteliklerini göstererek, ileri yapıya sahip olması anlamını taşır.
  • Endüstriye Uyarlanabilirlik: Geliştirilen icat, ziraat sektörü de dahil olmak kaydı ile endüstrinin türlü dalında kullanılabilir olmalıdır.
  • Buluş tescili: Ürün sahibi, tasarladığı buluşunu kullanım ve kullandırma hususunda özerklik tanıyarak, diğer kişileri da buluşlar geliştirme teşvikte bulunmak.

Patent Teşvikleri, sağlanan koruma ile, üretim faaliyetinin geniş alana yayılmasında fiili ve verimli rol almıştır. Belge ile de, fikir hırsızlığı engellenmekte, buluşçunun fikri ile mülki hakları garanti altına alınmaktadır. Patent tescili belgesi ile birlikte, buluşçunun izni gözetilmeden diğer kişilerin ilgili ürünü üretmesi, kullanması gibi fiiller yasaklanır.