İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

OHSAS 18001

ISO 9001danışmanlık
ISO 9001
22 Mayıs 2018
Tse Belgesi İzmir Danışmanlık
TSE Belgesi
23 Mayıs 2018
Ohsas 18001 Belgesi izmir

İzmir Ohsas 18001, Ohsas 18001 İzmir, Ohsas 18001 belgesi İzmir

OHSAS 18001 İzmir

OHSAS 18001, firmaların kalite, çevre ile iş sağlığı ve güvenliği sistemlerini adapte edebilmelerini sağlaması gayesi ile ISO 9001 ve ISO 14001 standartları ile uyumlu şekilde geliştirilmiştir. BSI tarafından yayınlanan bir İş Sağlığı ve Güvenliği standardıdır.

iş sağlığı ve güvenliği işlemlerinin firmada genel stratejileri ile uyumlu olarak ele alınmasına ve sürekli olarak iyileştirme kapsamında çözümlenmesi açısından araç durumundadır. İSG işlemleri kişisel koruyucuların kullanılmasının yanı sıra, ekstra yapılacak iş olarak algılanabilir. İSG Sistemiyle; idarenin ve denetleyenlerin rol ile sorumlulukları belirtilerek, personellerin katılımları sağlanır.

 1. ISO 18001 esas amacı; İlgili yasal direktifin ışığında, firmadaki riskleri bertaraf ederek veya minimize ederek, sağlıklı, güvenilir çalışma alanı oluşturmak ile bu alanı yönetmektir. Bu standart 3 temel başlık altında toplanabilir.
 2. Personelin Korunması: Personelin, işyerinin olumsuz durumlarından korunması, rahat aynı zamanda güvenli alanda çalışmaları için iş sağlığı ve güvenliğinin ilk gayesidir.
 3. Üretim Güvenliğini Oluşturmak: İş kazaları ile meslek hastalıkları nedeniyle meydana gelecek iş gücü ile iş günü kayıpları indirgenmesi, bundan dolayı iş kalitesinde artış sağlanması ile üretimin korunabilmesidir.
 4. Kurumun Güvenliğini Sağlamak: İşleyiş ortamında alınan önlemler ile, kurumu tehlikeye atabilecek yangın veya makine arızaları gibi olumsuz durumundan bertaraf edilmesi ile işletmenin güvenliği sağlayacaktır.

Ohsas 18001 Faydaları

 • İş merkezlerinde ölüme, rahatsızlığa, yaralanmaya ve diğer kayıplara neden olan istenmeyen durumların önemli seviyede önlenmesini sağlar.
 • İş sağlığı ve güvenliği uygulamaları diğer işlemler ile entegre edilmesi ile kaynakların koruma altına alınmasını sağlar.
 • Sağlık ile güvenlik hususlarına verilen öneminden dolayı yönetimin onayının sağlandığını ifade eder. Firmanın kurumsal imajında artış sağlar aynı zamanda kamuda güvenilir kurumu imajı oluşturur.
 • Personellerin motivasyonunu ile katılımları arttırır, kuruma güven duyulmasını sağlar, kurum değerlerine bağlılığa katkı sağlar.
 • İş sağlığı ve güvenliği ile alakalı ulusal ve uluslararası hükümlere ve direktiflere uyum gösterir.
 • İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının işletme kapsamında sistematik yayılımına vesile olur.
 • Meslek hastalıkları ile yaşanan kazaları sayısal olarak indirger.
 • Bugün ve gelecekte sağlık ile güvenlik risklerinin iyi şekilde yönetilmesine olanak sağlar.
 • İş sağlığı güvenceye alınırken, müşteri isteklerine uygun ürünlerin devamlılığı sağlanarak müşteri memnuniyetlerine ve sadakatini sağlar.

Kimler Belgeyi Alabilir

Firmanın büyük veya küçük olması ya da çok tehlikeli veya az tehlikeli alanda faaliyette olan iş sağlasın iş sağlığı güvenliği konusuna önem veren aynı zamanda ilgili mevzuata tam uyumlu olan tüm kuruluşlar Sistem Kalite Belgelendirme kuruluşumuzdan belgelendirme alabilir.

Bir önceki yazımız olan ISO 9001 başlıklı makalemizde iso 9001 İzmir, İzmir ISO 9001 ve İzo 9001 veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.