İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Nasıl Yapılır

Marka bir ürün Ya da hizmeti diğerlerinden ayıran her türlü işaret veya kelime bütünüdür. Marka tescilinde amaç yasa ile belirtilen korumaya sahip olmadır.

Marka ön araştırma safhası Marka Alınması işleminde çok önemli bir yer tutar. Marka burada daha önce başvurusu yapılmış markalarla görsel ve işitsel yönden karşılaştırılır.

Tescil için yapılan başvurudan sonra yaklaşık 5-6 ay içerisinde Marka ilana çıkar, ilana çıkmasının ardından 3 ay boyunca üçüncü şahıslar nezdinde itiraz gelebilir.

Markanın Alınması (Tescil Belgesinin Alınması); 3 ay içerisinde herhangi bir itiraza tabi olmayan markalar tescil edilir.

 

Markayı almanın diğer bir yolu  ise;

Firma Ya da şahıs isimleri adına ait ürün veya hizmetler üzerindeki haklar ancak marka tescili yoluyla koruma altına alınabilir. Bu markayı almanın diğer bir yolu  ise Marka isim Tescili lisans kullanma veya marka tescili devri ile de olabilir.

 

Marka Tescili için Gerekenler;

-Aşağıdaki Marka Tescil Başvurusu, Marka Tescil sahibi tarafından doldurulmalıdır.

-Marka Tescil ücreti dekontu;marka tescil ücreti markanın tabi olduğu sınıflara göre değişiklik göstermektedir.

-MarkaTesciline konu marka, logo Ya da işaret.

-Vekaletname (Örneği ektedir)

 Marka Tescil Başvurusu ve marka tescil işlemleri için;

Sistem Patent İzmir 0-232 441 90 00 veya Sistem Patent İstanbul 0-212-266 31 26 nolu telefonlardan da bilgi alabilirsiniz.