İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Seferihisar

Marka Tescil Karşıyaka
13 Mayıs 2013
Marka Tescil Urla
13 Mayıs 2013

Marka Tescil Seferihisar

Marka Tescil Seferihisar ofisi olarak ilk şunu belirtmeliyiz. Markaların tescil edilmesi, özellikle son zamanlarda olağan üstü şekilde arttı ve günümüz şirketlerin maddi anlamda sahip oldukları mülklerden ziyade marka isimleri ile değerlendirilmesini birlikte getirmiştir. Şuan marka değeri olağan üstü bedeller ile ölçülen bir çok firmanın markası, maddi değerlerinin toplam değerinden kat ve kat fazla olmaktadır.

İşte bu gerekçedir ki, hem saygınlık açısından hemde güvenilirliği açısından ekonomik getirisi fazla markalara karşı art niyete sahip girişimcilerin engellenmesi büyük önem barındırmaktadır. Bu gerekçe ile öncelikli olarak marka, asıl sahibi adına tescil altına alınması gerekir. Bu işlemler İzmir marka ve patent tescil ofisimiz aracılığı şile yapılır.

Marka tescili, ilgili logo veya kelimeyi tescil ettiren kişi veya kuruluşa, markanın tescili yapıldığı kapsamda bulunan ürün veya hizmetleri açısından izni haricinde her çeşit kullanımına engel olabilme hakkı kazandırır. Marka sahibi, ilgili markayı bizzat kendi de kullanabileceğinin yanı sıra başka kişilere de lisans yolu kullanılarak talep ettiği gibi markayı kullanım izni verebilir. Hitap ettiği kesime veya hizmetten faydalananlara güven ile sürekliliğin temsilci olan markalar, Marka tescili İzmir ofisimiz aracılığı ile yapılmakta ve gerek hukuki gerekse maddi anlamda koruma kapsamına dahil edilmektedir.

Markaları tescili açısından Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde müracaat işlemi yapılarak aşama başlatılır. Markanın tescil aşaması tahmini 6 ay ile 11 ay gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Bu süre müracaat aşaması, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde müracaatın incelenmesi, marka yayını ile tescil edilmesi aşamalarından meydana gelir.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Karşıyaka başlıklı makalemizde Karşıyaka Marka Tescil ve Marka Tescil Karşıyaka hakkında bilgiler verilmektedir.