İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Karşıyaka

Marka Tescil Karaburun
13 Mayıs 2013
Marka Tescil Seferihisar
13 Mayıs 2013

Marka Tescil Karşıyaka

Marka tescil Karşıyaka ofisimiz aracılığı ile yapılan tescil süreci, başvuru ile başlayarak ilgili markanın tescil belgesi düzenleme işlemi yapılması ile sona ermektedir. Bu aşama standart olarak 6 ile 11 ay kadar sürmektedir. Standart olarak tabir ettiğim kelime ise, markaların tescil aşaması içinde müracaata hiçbir bir itirazın yapılmaması ve marka müracaatının Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde ret hükmü verilmemesidir. İzmir Marka ve patent tescil Karşıyaka ofisimiz markaların tescil  edilmesi yönünde garanti vermektedir.

İzmir marka ve patent tescili ofisimiz aracılığı ile gerçekleşen marka müracaatlarında marka başvurusunun re edilmesi söz konusu değildir. Gerekçemiz ise marka müracaatı öncesinde detaylı marka araştırması ile ve aşama içinde karşılaşabileceğimiz risklerin hepsini marka sahibine beyan etmekteyiz.. Kelime veya logoların tescil aşamasının ilk 3 ayı müracaatı yapılan kelime, şekil veya logoların tescile işleminin yapılabilirliğinin değerlendirmesi ile geçmektedir.

Birinci süreci başarı ile geçen müracaatlar marka bülteninde ilana çıkarılır ve diğer marka hak sahiplerinden gelebilecek itirazlara açılır. Marka başvurusuna itiraz gelmesi doğrultusunda bu itiraz yetkili uzmanlar tarafından irdelenir. Bu kapsamında yapılan itiraz kabul edilmesinin yanında redde edilebilir.

Marka ilanına itiraz işlemleri Marka ve patent vekilli firmamızın Karşıyaka marka tescil ofisimiz aracılığı ile yapılan itinalı takip ile marka sahibine beyanda bulunmaktayız. Müracaatından bültende kalma süresi 2 aydır. Bülten süresi haricinde yapılan itirazlar şekli bakımından ret alır. Bu süre içinde marka müracaatına hiç bir itiraz yapılmaması akabinde marka müracaatına tescil hükmü yazısı ofisimize iletilir. Tescil hükmü yazısında müracaatın tescil ile hükme bağlanması gayeli harç tutarının yatırılmasına yönelik bilgilendirmede bulunulur.

Belge harç bedelinin müşteri nezdinde şirketimizin hesabına yatırılması kapsamında yetkililerimiz marka belgesi aşamasını tamamlama işlemini gerçekleştirir. Belge eksikleriniz kapatma şeklinde ifade edilen bu işlemin bildirim tarihinde sonra 2 ay içinde yapılması zorunludur. İşlem sonunda Marka Tescil Belgesi 1 ay içinde ofisimize gönderilir. Ardında da marka sahibimize ulaştıracağız.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Çeşme başlıklı makalemizde Çeşme Marka Tescil ve Marka Tescil Çeşme hakkında bilgiler verilmektedir.