İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Karaburun

Marka Tescil Foça
13 Mayıs 2013
Marka Tescil Karşıyaka
13 Mayıs 2013

Marka Tescil Karaburun

Marka tescil işlemine girmeden esas konu olarak markayı biraz analiz edelim. Marka, dünya kapsamında satışın temel aktörü şeklinde ortaya çıkıyor. İşletmelerin markaları ara sıra öz sermayelerinden daha öneme, kıymete sahip olabilmektedir. Ayrıca tescilli markalar, işletmelere ekstra imaj ile var olan güçlerine güç eklemektedir. İzmir Marka Tescil Karaburun ofisimize bu konu kapsamında iletişim sağlayabilirsiniz.

Günümüz şartlarında global hizmet sunan firmaların dışında, KOBİ´ler de tescilli markanın gücünün farkına varmış ve bu kapsamda tescil kuruluşlarına önemli derecede müracaat yapılmaya başlanmıştır. Özellikle firma sayısının çoğalması ile kullanılan ortak markaları artan firmalar ve ürün sayısını karşılamaması aynı isimde lakin diğer kuruluşlara ait olan ürün ile hizmetlerin oluşması neticesini doğuracak noktaya erişmiştir ki, bu işletmeler açısında hoş sonuç olmamaktadır.

Bu gerekçe ile firmalar kelime veya logolarını hemen güvence kapsamına alarak benzeri ürün ile hizmetlerin oluşmasını önlemeye başlamaktadır. İzmir Marka ve Patent vekili şirketimiz aracılığı ile Marka tescil sorgulama işlemi yapılması ile marka ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Marka Sorgulama Yapılması

Markaların tescili, ilk başta web sitemizde yer alan marka veritabanımız üzerinden gerçekleşecek marka ön araştırma aşaması ile başlamaktadır. Marka şeklinde tescile konu edilmek istenen kelime veya logonun, işletim alanını girilmesi ile daha önceden tescile konu olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olunabilir, bu kapsamda tescil işlemlerine geçilmeden bilgi elde edilebilir.

Ayrıca arzu ederseniz sorgulama yapılacak markaya ilişkin görsel şekil veye logo gibi çalışmalarda yapılıp yapılmadığını hakkında bilgilere sorgu ekranımız aracılığı ile görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Urla başlıklı makalemizde Marka Tescil Urla ve Urla Marka Tescil hakkında bilgiler verilmektedir.