İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Slogan Tescili

Slogan Tescili

Slogan tescili ile markanız açısından hazırlana kısa tanıtım cümleleri güvence kapsamına alınabilir. Bir sloganınızın olması sektörde varlığınızı ispatlar özellikte olacaktır. Sloganlar, telif hakkına sahip  olunmamasından dolayı marka tescili işlemi ile korunabilmektedir. Bu gerekçe ile sloganınızı güvenceye aldırmak için marka tescil işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

Slogan Tescili Sorgulama

Tescil ettirmek istenen slogan, sorgulama ekranımıza yazarak araştırılır. Sorgulama işlemlerinizin en doğru sonuçları alabilmek adına doğrudan web sitemizde yer alan veritabanı vasıtası ile yapılmaktadır. Slogan tescili sorgulama işlemi hem sınıf olarak hemde dilerseniz sektörel bazlı yapılabilmektedir.

Başarılı slogan için;

  • Etkileyici, kısa ve öz olması
  • Akılda sürekli kalıcı olmalı
  • Özgünlük
  • İnandırıcı ve iddialı olması
  • Olumlu ve güven sağlayan mesaj içermeli

Bu vasıflara sahip olan cümleler slogan tescili için web sitemizde yer alan sorgulama sorgulama ekranımız aracılığı ile yapılabilmektedir. Tescil işlemi yapılmak istenen sloganlar, daha önceden bir kişi yada kuruluş tarafından alınmamış olması ile müracaat oluşturabilirsiniz.

Slogan Tescilinin Önemi

Tescilli slogana sahip olmanız ile tescilini yaptırdığınız isim açısında tüm hukuki haklara sahip olduğunuz manasına gelir. Emek ve zaman harcanılması ile belirli noktaya getirilen başarılarınızın diğer bir kişi yada kişiler nezdinde izinsiz şekilde kullanılmasına mani olabilirsiniz.

En önemli hatada marka tescil işlemine yaptırmamaktır. Marka tescilini yaptırmadan piyasada var olmak çok zordur. Özen göstererek belirli noktaya eriştiğiniz marka diğer bir kurum nezdinde tescile konu olması durumunda markaya ait hiçbir hakkı elde edemeyeceğiniz anlamın gelir. Bu gerekçe ile kurumsallaşma anlamın ilerlemek isteyen firmalar slogan ile marka tescil işlemini yaptırmaları ve bu konu gereken hassasiyeti göstermeleri gerekir. Yeni ürün yada hizmet henüz planlanma sürecindeyken  ile marka müracaatları yapılarak haksız kazanç ile rekabete mani olmak hedeflenmektedir.