İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Nedir

Marka Tescil Nedir?

Marka tescil nedir? sorusuna şu şekilde açıklık getirebiliriz. Bir ürün ya da bir hizmetin üzerinde yer alınması istenen kelime, işaret veya logonun kayıt altına alınması ve korunması işlemidir. Bu imgeler bir kişiyi, bir firmayı ya da direkt tüketiciye erişen ürün ya da hizmeti temsil etmektedir. Markaların üreticisi yani asıl sahipleri açısından maddi ve manevi değeri olmaktadır. Tescil işlemleri konusunda marka ve patent tescil İzmir ofisimiz sizlere gerekli hizmeti sağlamaktadır.

Markanın maddi değeri, ürünün elde ettiği ticari kazanç ile doğru orantılıdır. Manevi değeri de iligli markanın hazırlanması, kişilere ilanı, bilinen isim duruma getirilmesi ile var edilmesi açısında verilen emek ile gerçekleşen çalışmaları ifade eder. Madde anlamında, kayıplar telafi edilse dahi bir markanın diğer kişi tarafından icra edilmesi, taklide onu olması ya da farklı yollarla markanın imajına zarar verilmesi marka ismi altında yer alan manevi tüm değerlerin geri kazanılmamak kaydı ile kaybedilmesi anlamına gelir. Bu tür mağduriyetlerin bertaraf edilmesi açısından kurumlara ve şahıslara markalarını korumak açısından hukuki yollar açılmıştır.

Marka koruması açısından kişiler marka başvurusu yapabilirler ayrıca başvurusu sonrasında da marka tescil belgesi alabilirler. Tescil belgesi hukuki geçerliliği olan resmi belgedir. Bu belge alınması için mutlaka bir markanın olması ve tescil edilmesi gereklidir.

Tescili işlemleri yetkilendirilmiş Marka ve patent vekili İzmir marka tescil ofisimiz uzmanları danışmanlığında  yapılmaktadır. Firmamız sizlere bu kapsamda markalar ile detaylı bilgiler sunmakta ve danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Tescil işlemi yaptırmayı düşünmeden evvel, bu konu kapsamında bilgili olmak oldukça önem teşkil eder. Çünkü bu tür işlemler uzun süren ve araştırma açısından süre ve kaynak isteyen işlemdir. İşlem neticesinde maddi ve manevi itibarların korunması söz konusu olmasından dolayı bu aşamanın hızlıca atlatılması gerekmektedir. Bu gerekçe ile markalarını tescil ettirmek isteyenler İzmir Marka ve patent tescil danışmanlık firmamızdan hizmet almaları tescil açısından önemlidir.