İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Ne Kadar Sürede Alınır

Marka Tescil Ne Kadar Sürede Alınır?

Marka Tescil Ne Kadar Sürede Alınır? sorusuna net bir süre vermek mümkün değildir ama tahmini olarak, 6 ay ile 9 ay içinde marka tescil belgesi alınması ile aşamanın tamamlandığını belirtebiliriz. Bu aşamalar kapsamında detaylı bilgiler almak için İzmir Marka patent tescil danışmanlık firması olarak İzmir ofisimize danışabilirsiniz.

Marka tescil müracaatı öncesinde, bir marka ön araştırması yaparak tescile uygunluğunun belirlenmesi ürün ile hizmetler, evrakların ve müracaat harcının tamamlanması sonrası marka tescil açısından hazır duruma gelir. İzmir marka tescil danışmanlık firması olarak yaptığımız müracaat sonrası, yetkili merci tarafından yapılacak şekli incelemenin ardından eksiklik bulunmaması durumunda, kelime veya logonun tesciline ilişkin ön yazı belgesi hazırlanır.

Marka müracaatına ilişkin sınıfların belirlenmesi anlamına gelen ürün listesinin hazırlanması sonrasında marka müracaatı, yetkili mercilerin uzmanına iletilir. Marka uzmanının vereceği hükme istinaden, marka müracaatına gelecek itirazların incelenmesi açısından marka bülteninde yayına çıkarılır. Markaya itirazlar açısından 2 ay askıda tutulan marka, itirazın gelmemesi halinde tescil hükmü alınarak marka bülteninde yayına çıkarıldığı hali ile tescili yapılır.

Marka tescil ne kadar sürede alınırsorusuna, üst kısımda yanıt verdik. Bu kısımdan da anlaşılacağı gibi, marka tescil süresi içinde en kısa süreç, müracaat aşaması olması yanında, gerekli belgelerin tamamlanması ile online marka başvurusu 10-20 dakika gibi bir zamanda yapılabilmektedir. Tescilin, en çok zaman alıcı bölümü, marka müracaatının, yetkili merci tarafından incelemeye alındığı zamandır.

Üst kısımda tescil aşamaları özetlenen süreçlerin en kısa süren dönemi, yetkili marka uzmanının analizi ve marka bülteninde yayına çıkarılması sonrasında yer alan itiraz sürecidir. Adı geçen zaman alıcı uygulamalarını yaşamamak açısından kaliteli marka ön sorgulama gerçekleşmesi gereklidir. Marka ön araştırma işlemi, marka vekili Sistem Patent şirketimiz tarafından gerçekleşmektedir.