İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Belgesi

Marka Tescil Belgesi

Marka ile ilgili haklara sahip olabilmek açısında ilk olarak Marka Tescil Belgesi sahibi olunması gerekir.  Tescilli marka ile ilişkili kullanım hakların tümü ülkemizde sadece müracaat sahibine aittir. Başka firma tarafından kullanılamaz. Bu şekilde bir durumla karşılaşılması akabinde maddi ve manevi olarak tazminat davası açılabilir. Tescil belgesi alma için Marka patent vekili marka tescil İzmir ofisimiz sizlere en kaliteli hizmeti sağlamaktadır.

Marka tescili açısından müracaat yapılmadan önce, ilk ve önemli aşama İzmir marka tescil firması Sistem Patent şirketimizin yapacağı marka ön araştırma’ dır. Markanın hangi sınıflarda korunmaya uygun olduğu ve bu sınıfların müracaatına müsait olup olmadığı hakkında bilgi edinmek açısından hiçbir ücret ödemeden deneyimli marka ekibimiz iligli markanın analizinde bulanacaktır. Analizlerimiz olumlu şekilde sonuçlanırsa müracaatlarınızı başlatacağız. Marka tescil belgesi alınması açısından başvururken;

  • Kelime veya logo sahibine ve adresine ilişkin bilgiler
  • Tescile konu olacak kelime veya logonun örneği
  • Vekâletname (Noter onayına gerekmez) gerekir.

Markalar, müracaatı yapıldığı saat itibari ile korumaya alınacaktır lakin tescil işlemleri yaklaşık 6 ile 11 ay kadar bir sürede sonuçlanmaktadır. Bu aşamanın ilk 4  ayı şekli hükümleri ve tescil edilebilirlik şartları bakımından değerlendirilir. Bu aşamada markalar kabul edilmesi ile birlikte diğer kişilerin onayına arz edilmek açısından 2 aylık ilan aşamasına girer. Bu aşamada da bir itirazın gelmediği durumunda, yetkili merci marka sahibi veya vekiline durumu beyan eder. Ardından yetkili devlet kurumu istediği diğer evrakların tamamlanması sonrasında ortalama 2 ay içinde Marka Tescil Belgesi müracaat sahibine gönderilir.

Marka tescili almak açısından müracaat yapmadan evvel uzmanlarımız markanızın en uygun sınıfının tespitini ardından bu sınıfların tescile müsaitlik  durumunu, tarafımıza beyan edeceğiniz bilgiler ışığında araştırarak tarafınıza geri dönüş yapacaktır.