İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Araştırması

Marka Tescil Araştırması

Marka Tescil araştırması işlemi, tescil işlemi yapılacak kelime veya logonun, ülkemizde tescil edilmiş tüm markalar ile kayıt altına alınmak açısından yayına çıkarılanlar arasında yapılan araştırma sayesinde tescil müracaatı öncesinden gerekli tedbirlerin alınması için yapılır. Araştırma işlemi en kalite olarak marka tescil İzmir ofisimiz yetkilileri tarafından yapılmaktadır.

Marka tescil araştırması, tescilli markalı ürünün ya da hizmetin kullanımına geçilmeden önce kesin olarak yapılması gerekmektedir. Çünkü, müracaat sahibi tarafından belirlenen marka, önceki süreçlerde tescili yapılmış olabilir. Bu durumda müracaat sahibine para, vakit ve harcadığı emeklerinin heba olmasına sebebiyet verebilir. Çünkü; marka belirlenip kullanılmaya başlanması ilgili ürünlerin üzerine basılması, çıkartmalar şeklinde yapıştırırsınız yani ürününüzü, markanız ile bütünleştirir fakat sonradan ilgili markanızın önceden tescil işleminin yapıldığı ortaya çıkması durumunda çok problemli süreçler yaşayabilir.

Marka araştırması, şahsen de yapabileceği gibi profesyonel firma uzmanları tarafından da yapılabilir. Piyasada marka olma aşamasında marka ve patent vekili firmamız ile ortak yürütülmesi marka sahibinin pek çok tehlike ile problemlerden kurtulmanıza vesile olacaktır. Marka ve Patent Vekili firmamız ile ortak işlem yapmanız, marka tescili hususunda gözünüzden kaçan detayları ortaya çıkarmaktayız.

Marka tescil işlemi, tüm süreçlerinde, tescilin tamamen ya da kısmen ret almasına sebebiyet verebilecek detayların gözden kaçırılmamasını sağlar. Ayrıca karşılaşılacak risklerin tümü ortadan kaldırılarak gerekli tedbirlerin önceden alınmasına ve tescil aşamasında rahat edilmesine vesile olacağız. Marka Vekilli firmamız, işletmenizin açısından markanın tescil işlemine uygunluk durumunu araştıracak, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında karşılaşılma ihtimali bulunan riskleri tespit ederek önlem alınmasını sağlayacağız.