İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Adres Değişikliği

Adres Değişikliği

Marka tescil müracaatları sırasında veya kelime veya logoların tescil ettirilmesinin ardından elinize gelen marka isminizin tescil belgesi açısından istediğiniz anda marka adres değişikliği yapılabilir. Marka tescili adres değişikliği açısından marka tescil İzmir şirketimiz hesabına gerekli ücretleri yatırmanız gerekmektedir.

Marka adres değişikliğini çok fazla ücret yatırılmadan kolayca halledilen işlemdir. Yalnız burada anlaşılması gereken püf nokta, marka adres değişikliği işleminde marka isminizin tescil belgesinin değişmeyeceğidir. Yetkili kuruluş sadece marka adres değişikliği yapıldığını beyan eden bir yazı iletir. Ayrıca yeni adresinize istinaden düzenlenmiş markanın tescil belgesini görmek istemeniz durumundan ayrıca bir marka tescil belgesi örneği çıkartmalısınız.

Adres değişikliği Nasıl Yapılır?

Marka sahibi adresinde değişiklik yapmayı istemesi durumunda, adres değişikliği Marka vekili İzmir marka tescil danışmanlık firması olarak tarafımızdan Türk Patent ve Marka Kurumuna bildirilecektir. Bir işletme birden çok markası mevcutsa, marka adres değişikliğini kendisine ilişkin tüm tescilli markaları açısından yaptırılması gerekir. Adres değişikliğinizi şirketimiz aracılığı ile yapılabilmesi açısında alt kısımda yer alan belgeler gerekmektedir.

  • Marka tescil belgesi orijinali
  • Vekaletname
  • Adres değişikliğinin belirten belge
  • Harç ile ödendi belgeleyen dekontun orijinali

Bu belgeler hazırlanmasını ile, firmamızda yer alan tecrübeli ekibimiz marka sahibi adına gerekli işlemleri takip edecektir.

Adres değişikliği, tescil belgesi adına meydana gelebilecek tüm değişikliklerin yetkili mercilere bildirilmesi gerekmektedir. Değişen adresin, yetkili kuruma bildirilmemesi sonucunda yaşanacak hak kayıplarına sebep olabilir. en önemli konulardan birisi de marka sahibi birden çok markaya sahip olması durumunda adres değişikliği de dahil tüm değişikliklerin markaların tamamında gerçekleşmesi gerektiğidir.