İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Başvurusu Belgesi

Marka Başvurusu Belgesi

Marka tescil işlemi yapılarak Marka Başvurusu Belgesi sahibi olunması markaları özgün olduğunu temsil eder. Bu gerekçe ile büyük öneme sahiptir. Sistem Patent Marka tescil İzmir ofisimiz aracılığı ile bu belgeyi alabilirsiniz.

Marka, ürünlerin diğer firmalardan ayrılmasına vesile olacak tüm işaretlerden oluşur. Bu işlemde asıl amaç ayırt edici vasfını elde etmek. Bunlara ad, ad isim, kelime, harf, işaret veya logo dahil tüm imgeler marka başvuru belgesi ile korumaya alınması sağlanır.

Marka tescil işlemi, markayı koruma kapsamına aldırarak size özgü olmasını sağlamaktadır. Marka başvuru belgesi müracaat edilmesi ile alınmaktadır. Müracaat sonrasında tescil edilen markalar 10 seneliğine koruma kapsamına dahil edilmektedir. Bu süre içinde marka hak sahibinin isteğine istinaden her 10 senede bir uzatılabilir.

Markanın haklarının gerçek sahibinin elinde bulunması açısında ilk yapılması gereken işlem marka ve patent vekili İzmir marka tescil ofisimiz danışmanlığında yürütülen işlemler kapsamında yetkili mercinin onayıyla birlikte marka tescil işlemine hak kazanılması gerekmektedir. Gerekli müracaatın ardından marka haklarıyla müracaat sahibinin olur. Bu hususta sizlere yardımcı olmak açısından en doğru kurum olarak marka vekili izmir marka tescil ofisi olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Marka müracaat yapılmadan evvel, marka tescil sorgulamanın yapılması önemlidir. Bu işlem, marka hak sahipleri nezdinde web sitemiz aracılığı ile marka sorgulama ekranımızdan yapılabilir. Lakin en sağlıklı sonuçlar olarak şirketimiz uzmanları tarafından yaptırılması gerekir.

Marka tescil müracaatı önemi, önce gerçekleşmiş başvurular ile benzer niteliklere sahip olup olmadığının sorgulanmasıdır. Marka Başvurusu Belgesi için ilk olarak sorgulama işleminin yapılması gerekiyor.