İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil

Marka Tescil

Bir marka mal ve hizmetleri diğer benzer ürünlerden ayırt etmeye yarayan bir simgedir. Markanız işletmenizin ya da şahsınız mülkiyetine Türk patent ve marka kurumuna kayıt yaptırarak korunmaya alınır. Tescilli bir marka böylelikle satılabilir ya da lisans verilebilir. Bir marka tescil ,

  • Bir kelime ve ya kelime dizini
  • Görsel resim ya da logo unsuru
  • Slogan

bunların herhangi kombinasyonundan oluşabilir. Marka tescil başvurusu için İzmir marka tescil ofisimize müracaat ediniz. Sizin için marka başvurusunda önce markanızın uygunluk değerlendirmesini yani marka araştırması işlemini gerçekleştiririz. Bu şekilde markanızın tescili ihtimalini yükselterek emek ve masraflarınızın boşa gitmesini önleriz. Marka tescili İzmir firmaları arasında uzun yıllar hizmet veren işletmemiz uzman marka patent vekillerine merak ettiğiniz hususlarda danışabilirsiniz.

Marka Başvurusu

Türk Patent ve Marka Kurumu siciline işlenmesi, kayıt ile kabul işlemi açısında fiziki veya online olarak gerçekleşen başvuru işlemidir. Kısaca, tescil aşamasının başlangıcını ifade eder.

Marka Ön Sorgulama

Bir kelime veya logonun, tescil ile kayıt altına alınıp alınmayacağının sorgulanması işlemdir. Müracaat öncesinde markanın aynısı veya benzerinin önceden tescil edilmesi veya müracaat işleminin başlatılmış olmasının sorgulanmasıdır.

Marka Başvuru Ücreti

Marka sahibi olabilmek açısından tescil müracaat sürecinin başlangıcında yatırılan tutardır.

Marka;  bir kişinin veya teşebbüsün mal veya hizmetlerinde kullanmak üzere tasarladığı bir kelime veya logodur. Tescil edilmesi ise, aynısın veya benzerinin olmaması kaydı ile yapılır.

Markaların tescili, tescil hizmeti sağlayan Marka ve patent vekili marka tescil İzmir firmamız danışmanlığında yapılmakta ve şahıslar bireysel anlamda da tescil için online marka başvuru yapabilirler. Fakat tescil aşaması genellikle en az 6 ayda sonuçlandığından dolayı marka ile ilişkili itiraz gelmesi durumunda bireyler kesin olarak profesyonel yardıma gereksinim duymaktadır.  

İzmir marka ve patent tescil danışmanlık şirketi olarak Tescil aşamasını kısaca irdelersek; müracaat aşamasının ardından markaların tescili açısından başvuran kişi veya tüzel şahıs adına müracaat edilen dakika itibari ile sicile kaydedilir. Yani müracaat yapılmasının ardından kişinin, aynı marka adı ile müracaat eden başka kişiye nezdinde öncelik hak sahibidir. Müracaat yetkili merci tarafından analiz tabi tutulur ve ilana çıkarılır. İtiraz süresi 2 aydı. Tüm itirazlar bu dönemde yapılır. Tescil aşamasında itiraz yapılmaz ise tescil tamamlanır 2 ay sonunda sadece itirazların gelişmesi ve yetkili mercinin yeniden hüküm vermesinin ardında süreç şekillenir.