İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Foça

Marka Tescil Dikili
13 Mayıs 2013
Marka Tescil Karaburun
13 Mayıs 2013

Marka Tescil Foça

Marka Tescil Foça ofisimiz danışmanlığında; Bir logo veya kelimenin marka olabilmesi açısından tescil edilmesi kapsamında pek çok kontrolden geçilmesinin ardından unvan vasfına hak kazanmakta ayrıca bu isim sahiplerine pek çok hususta koruma hakkı sunmaktadır. Tescil işlemi gerçekleşirken izlenecek bir çok prosedür bulunmaktadır.

Tescili açısından İzmir marka ve patent vekili firmamız sizlerin yerine tüm işlemleri yürütmektedir. Yabancı uyruklu müracaat sahipleri için de müracaatlar yalnızca Marka vekili firmamız kanalı ile yapılabilmektedir.

Kelime veya logonun marka olması için tescil edilirken başlangıçta istenilen evrakların tamamlanması gerekir. Bu evraklar ile alakalı detaylı bilgileri şirketimiz yetkililerinden öğrenebilirsiniz. Müracaat evrakları eksiksiz olarak hazırlanarak şirketimize teslim edilir ve ardından o tarihten başlayıp müracaat kesinleşir. Ayrıca markanızın korunması başlar. Şayet evraklarda bir noksanlık olması durumunda eksikliklerin kapatılması açısından yetkili devlet kurumu 2 aylık ek süre verilir ve bu sürede de tamamlanmayan müracaatların iptali yapılır.

İzmir Marka Patent tescil ofisimiz aracılığı ile yapılacak Marka başvurusu, yasaya uygun şekilde yapılmışsa resmi kurum esasa uygun şekilde incelemeye alır.  Müracaat mutlak ret gerekçeleri arasında görünmesi durumunda müracaat reddedilir. Şayet başvuru yasaya uygun şekilde yapılmışsa Marka Bülteninde yayına çıkarılır ardından  diğer şahısların görüşleri ile itirazları akabinde yeniden incelemeye alınır ve hüküm yeniden gözden geçirilir. Hiç bir itiraz almayan ve eksiksiz olarak yapılan müracaatlar tescil işlemi sonuçlanarak sicil kaydı yapılırı. Sonuçta  bu kayıt ile birlikte Marka Tescil Belgesi müracaat sahibine iletilir.

Tescil edilen logo veya kelimeler marka olmakta ve yasa gereği 10 yıl boyunca koruma altına alınmaktadır. Bu sürenin dolmasının ardından tescilli markanın hükümsüz olmaması için bu sürenin tamamlanmasına 6 ay kalması ile yenileme işlemi yapılması zorunludur.

Foça marka tescil ofisimiz aracılığı ile bu işlemlerin sıra ile yapılması sonucunda tescil aşama tamamlanacaktır. Marka başvuruları aşamasında, marka karakterindeki işaretlerin, logoların, kelimelerin tasarlanması kadar tescil aşamasının yönlendirilmesi konusu da önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Urla başlıklı makalemizde Marka Tescil Urla ve Urla Marka Tescil hakkında bilgiler verilmektedir.