İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Dikili

Marka Tescil Çeşme
13 Mayıs 2013
Marka Tescil Foça
13 Mayıs 2013

Marka Tescil Dikili

Marka tescil edilmesi açısından bir takım evrakların şirketimize ibrazı gerekir. Tescil işleminin başlatılabilmesi açısından müracaat yapılması istenilen kelime veya logo açısından marka tescil Dikili yetkililerimiz tarafından ön inceleme gerçekleştirilecektir. İnceleme işlemini yaparken konusunda uzman ekimiz her ay yapılan yeni müracaatları tarayarak geçmişte marka olan diğer firmaların tescilli tüm sınıflar üzerinden  tescile uygunluğu kontrol edilecektir.

Tescile uygunluk kontrolü olan ve ismine ön araştırma denilen bu işlem yapılmaması durumunda sonradan meydana gelecek ve diğer tescilli marka hakkı sahipleri nezdinde yapılacak itirazlar sonucunda markalaşma tamamen bitebilir.

Marka, alınan ismin öteki firmaların isimlerinden farklı kılınmasını sağlar. Tercih ettiğiniz her hangi bir kelime veya logo, marka vekili Dikili marka tescil ofisimiz uzmanları tarafından sorgulanmaktır. Firmamızı yapacağı sorgulama sonrasında, ilgili isim tescilli değil ise müracaat işlemi başlatılabilir.

İzmir marka patent tescili ofisimiz vasıtası ile müracaat yapılmasında sonra ilgili isim yasa gereği belli sürenin ardından yayına çıkarılır. Ve 2 ay boyunca yayında kalarak itirazla beklenir. İtiraz gelmemesi durumundan kelime veya logo müracaat sahibi adına tescil edilir. Lakin aksi halde ret gelmesi durumunda ise yetkili devlet kurumuna itiraz beyanı yapılacaktır.

Ön araştırma aşamalarının bitmesi ve sonucun olumlu olması durumunda bir takım marka başvurusu açısından gerekli evraklar şirketimize ibraz edilmelidir.  

Marka Başvurusu Gerekli Evraklar

Şirket veya Kurum Adına İse;

  • İşletmenin faaliyet belgesi nüshası
  • İşletme ait Vergi levhası nüshası
  • Vekaletname
  • Kelime veya logoya ait bir örnek
  • Müracaat ücretinin yatırılması ve belgesi

Gerçek Kişi Adına İse;

  • Kşinin T.C Kimlik Numarası
  • Vekaletname
  • Kelime veya logoya ait bir örnek
  • Müracaat ücretinin yatırılması ve belgesi

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Urla başlıklı makalemizde Marka Tescil Urla ve Urla Marka Tescil hakkında bilgiler verilmektedir.