İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Çeşme

Marka Tescil Beydağ
13 Mayıs 2013
Marka Tescil Dikili
13 Mayıs 2013

Marka Tescil Çeşme

Marka tescil Çeşme yetkililerimiz aracılığı ile, müracaat yapılmadan önce yapılacak ilk ve en önemli işlem marka ön araştırmadır. Hazırlanan kelime veya logonun hangi tescili sınıflarında tescil edilmeye uygun olduğu ve ayrıca ilgili sınıfların müracaata müsaitlik durumunu hakkında bilgi almak açısından marka patent tescil danışmanlık firmamızın konusunda uzman ekibimiz sizlere marka analizi yapmaktadır. Bu işlem olumlu şekilde sonuçlanması akabinde müracaatlarınızı başlatacağız. Markaların tescil edilmesi için başvuru yapılırken;

  • Müracaat sahibine ve adresine ilişkin bilgiler
  • Kelime veya logonun örneği
  • Vekâletname

Markanın başvurusu yapıldığı tarih ve dakika itibari ile korunmaya alınmaktadır. Lakin markanın tescil edilmesi ile 6 ay ile 11 ay kadar sürede tamamlanmaktadır. Sürecin ilk 4 ayı, şekli hükümleri ile tescil edilme hükümler bakımından değerlendirme ile geçer. Bu süreçte marka, kabul edilebileceği gibi redde alabilir. Kabul edilmesinin ardından diğer kişilerin de onayına arz edilmek adına 2 aylık ilan aşaması yer almaktadır.

Bu aşamada da itiraza konu edilemeyen markalar, yetkili devlet kurumu bu hususu marka vekili şirketimize iletir ve resmi kurum tarafından istenilen diğer eksik evrakların tamamlanması kaydı ile ortalama 2 ay içinde Marka Tescil Belgesi hazırlanır ve şirketimize ibraz edilir.

Çeşme Marka Tescil danışmanlık firmamız vasıtası ile, markaların tescil edilerek tescil belgesi için müracaat yapılmadan önce konusun uzman ekibimiz sizler için markaların en uygun sınıfını tespit ederek ve bu sınıfların tescile uygunluğunu araştırarak olup olmadığını tarafınıza bilgiler arz edecektir.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Bayraklı başlıklı makalemizde Bayraklı Marka Tescil ve Marka Tescil Bayraklı hakkında bilgiler verilmektedir.