İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Beydağ

Marka Tescil Bergama
13 Mayıs 2013
Marka Tescil Çeşme
13 Mayıs 2013

Marka Tescil Beydağ

Marka Tescil Beydağ firmamız aracılığı ile tescil edilen markalar, 10 senelik süre ile korunmaya alınır. Ve bu süre tamamlanması ile Marka Yenileme işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Yenileme işlemi yapılmayan markanız hükümsüz duruma düşer ve halka mal edilir.

Marka Yenileme işlemi, Sinai Mülkiyet Kanunu kapsamında belirtilen şart ve ilgili süre içinde yapılması gerekmektedir. Koruma süresi bitmeden altı ay geriden başlayarak marka yenileme işlemi gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Fakat markanın, bu 6 ay süre içinde yenileme işlemi yapılmamış fakat yapılması isteniyorsa; o zaman ekstra ücret ödenmesi kaydı ile yenileme gerçekleşir..

Yenileme ücretinin marka ve patent tescili firmamızın hesabına yatırılması koşulu ile marka sahibinin veya vekilinin istemi ile yenileme işlemi gerçekleşir. Beydağ marka tescil şirketimiz, müracaat sahibini koruma süresinin tamamlanmasına yakın süreden önce bilgilendirecektir. Yenileme, koruma süresinin tamamlandığı gün itibari ile hüküm belirtmektedir. Süresi tamamlanan markanın ekstra 6 aylık sürede yenileme işlemi yapılmazsa hükümsüz duruma düşer.

Markaların yenilemesi işlemleri esnasında resmi kurum, bir beyanın ya da unsurun doğruluğu hususunda şüpheli durum ile karşılaşılması halinde işlem yaptıracak müracaat sahibinden her çeşit kanıtı talep etme hakkı vardır.Ayrıca bu talepler kapsamında istenilen evrak ya da kanıtların noter tarafından onaylanması da olabilir. Ama durum haricinde Marka Yenileme işlemi ile ilişkili müracaatta istenen evraklar alt kısımda yer almaktadır;

Marka Yenileme İçin Evraklar;

  • Yenileme işlemleri İzmir marka tescil ofisimiz yetkililer talebi ile gerçekleştirilir.
  • Yenileme Talep Formu
  • Ücretin yatırıldığına ilişkin evrak veya banka dekontu
  • Sistem Patent Vekâletnamesi

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Bayraklı başlıklı makalemizde Bayraklı Marka Tescil ve Marka Tescil Bayraklı hakkında bilgiler verilmektedir.