İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Bergama

Marka Tescil Bayraklı
13 Mayıs 2013
Marka Tescil Beydağ
13 Mayıs 2013

Marka Tescil Bergama

Marka tescil Bergama ofisimiz aracılığı ile Marka Başvurusu, yeni işletme kurulumun da, yeni ürün üretildiğinde veya yeni hizmet sunulmak istendiği zaman ilk akla gelen işlemlerden birisidir. Gerek üretim gerek sanayi gerekse hizmet alanında kullanıma gelen kelime veya işaretlerin korumaya alınması ile diğer kişiler tarafından kullanımının engellenmesi önem arz eder. Koruma işlemi Marka ve patent tescil danışmanlık ofisimiz aracılığı en kapsamlı işlemler dahilinde yapılmaktadır.

Yeni açılan bir işletme kullanacağı kelime veya logoyu belirlemeden ve tabelasına yazmadan evvel bu ismin diğer bir işletmece marka müracaatı gerçekleştirilmediğinden emin olunmalıdır. Bunun yanında kelime veya logonun bire bir aynısı veya bir benzerlerinin kullanılma gelmesini engellemek ile kendi alanında kendi faaliyet konusunda hususunda taklitleri önlemek sonradan ticari uygulamalarda sıkıntı geçmemek açısından marka tescil işlemi yapılmalıdır. Üretilen ürün veya hizmet başarılı olması durumunda, marka değerinde artış olacaktır.

Firmaların yasal anlamda markalarını korumadığı anlaşılması durumundan bu durumu lehine çevirmek isteyen art niyetli kişiler firmalar açısından sıkıntı oluşturabilir.

Firmaların faaliyet konularında kendi firma isimlerini de markaları tescil ile korumaya aldırmaları gerekir. Bir işletmenin kendisinin olmadığı markaya uzun yıllar boşu boşuna yatırımda bulunması ne yazık ki sık karşılaştığımız durumdur. Markaların, benzerlikleri ile ilişkili karışıklıklar, prestij kaybı, maddi kayıp, müşteri kaybedilmesi yasal problemler ile karşılaşmamak adına açısından işletmelerin ve ticaret yapan firmaların markalarının tescil işlemini yaptırmaları artık herkes nezdinde bilinen bir ihtiyaçtır.

Bergama Marka tescil ofisimizin yapacağı markaların tescil işlemi her şeyden evvel kişilere prestij kazandırır, tüketicilere karşı güven oluşturur, pek çok alanda ön şart şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Tüketiciler tescilsiz markayı bulunduran ürünü almak veya markası koruma altında olmayan işletmeden hizmeti almayı pek istemezler. Tüketicilere karşı güveni elde etmek ayrıca rekabet bakımından avantaj kazanmak açısından tescil işlemi yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Urla başlıklı makalemizde Marka Tescil Urla ve Urla Marka Tescil hakkında bilgiler verilmektedir.