İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Bayındır

Marka Tescil Aliağa
13 Mayıs 2013
Marka Tescil Bayraklı
13 Mayıs 2013

Marka Tescil Bayındır

Marka tescil Bayındır ofisimizin uzmanları tarafından Türk Patent ve Marka Kurumu tarafına gerçekleşen marka başvurusu, kurum tarafından 2 ay ile 4 ay arası bir sürede incelemeye tabi olmaktadır.

Yapılan inceleme hükmünün olumlu çıkması akabinde marka, tescil edilmesi yönünde 2 aylık süre içinde diğer şahısların görüş belirtmesi biçimde ilana çıkarılır. Bu süre kapsamında diğer kişilerden itiraza konu olmayan markalar, tescil işlemi Marka vekili Bayındır marka tescil ofisimizin yetkilileri tarafından tamamlanması kayıt ile resmi kurum nezdinde kesin şekilde kabul edilmesinin ardından, 6 ay ile 9 ay içerisinde marka tescil belgesi hazırlanmaktadır.

Marka ilan sürecinde itiraza konu edilmesi kapsamında ise, resmi kurum tarafından incelenir ardından yapılan itirazın ya kısmen ya da tamamen kabul edilmesi ya da direk ret edilmesine karar verilir. Marka patent vekili şirketimiz danışmanlığında yapılan müracaatlara itiraz gelmeyeceğini garanti etmekteyiz.

Gelen itirazlar, markaların tescil sürecini en az 4 ay daha uzatır. Yetkili kurumu tarafından çıkarılan itiraz neticesinin hükmüne bildirim tarihinden başlayıp 2 ay içinde taraflarca 2. kez itiraz edilme hakkı var olmasının yanında gelen itiraz Yeniden İnceleme ile Değerlendirme Kurulu (YİDK) nezdinde hükme bağlanır.

Aşama ise tahmini 4-6 ay sonunda tamamlanmaktadır. Kurul hükmü nihai hüküm olmakta ve hükmün bildirim tarihinden başlayarak 2 ay içinde ilgili taraflarca mahkemeye, hükmün iptal edilmesi yönünde dava açılabilmektedir.

Görüldüğü gibi, markanın müracaatından başlayarak 2 defa itiraz durumu ile karşı karşıya kalınması halinde, marka için kesin hüküm çıkması yaklaşık 1- 1,5 yıl sürmektedir.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Urla başlıklı makalemizde Marka Tescil Urla ve Urla Marka Tescil hakkında bilgiler verilmektedir.