İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Tescil Aliağa

Patent Tescili
22 Mart 2013
Marka Tescil Bayındır
13 Mayıs 2013

Marka Tescil Aliağa

Sinai Mülkiyet Kanunu, sadece marka tescil işlemi yapılması durumunda devreye girer. Marka Tescil Aliağa yetkililerimiz aracılığı ile tescili yapılmamış fakat bir şekilde faaliyette olan markalar koruma kapsamı haricidir. Bu çeşit marka şeklinde kullanılan kelime, logo veya işaretler sadece genel hükümler diğer ifade ile Türk Ticaret Kanununun haksız rekabete yönelik hükümlerine istinaden korumaya alınmaktadır.

Bu halde tescili yapılmamış markaların (kelime veya logolar) ilgili kanun kapsamında marka haklarına sahip olması söz konusu değildir. Marka, tescil işlemi yapılmaması durumunda markada gerçek sahibi olmayan bireyler aynı veya bir benzeri markayı tescile konu ettirmesi ile asıl sahibinin markayı kullanabilmesine engel olma hakkı kazanmaktadır.

Aliağa Marka Tescil firmamız aracılığı ile İzmir Marka alma ile birlikte alt kısımda yer alan ayrıcalıklara sahip olunur.

  • Markanın bir diğer firma nezdinde kullanılmasını ile taklide konu edilmesine engel olunur.
  • Firmanın ürün ve hizmetleri tekel altına alınmış olur.
  • Markaların tescili, ürün belgelendirme (TSE belgesi gibi) almanız gerektiğinde, hazırlanması gereken evraklar veye belgeler listesinde ilk basamakta bulunmaktadır. Ürün veya hizmetiniz üzerinde hak kazanmanın tek hukuki şekli bu belgenin alınması olmaktır. Yasal ihtilaf halinde sahip olduğunuz haklarınızı arayabilmenin tek savunma mekanizmasıdır.
  • Firmaların prestiji kapsamında sürekli etkili olan belgedir. Tüketici bakımından markanın tek olması hem güven verir hemde itibar kazandırır ayrıca, markaya yapılan tüm yatırımları da destekleyen bir unsur görevindedir.
  • Yer alınan piyasada markalaşma açısında atılan ilk adım markanın tescil belgesidir. Yurt içi ile yurt dışında yapılan yatırımlarda koruma özelliği göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Urla başlıklı makalemizde Marka Tescil Urla ve Urla Marka Tescil hakkında bilgiler verilmektedir.