İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Patent

MARKA PATENT

(Marka Patent Tescili)

Marka patent, marka patenti, isim patenti, isim tescili gibi terimlerin asıl karşılığı marka tescilidir. Marka tescili işlemlerinde Marka Vekili marka tescil İzmir ofisimiz, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde yetkilendirilmiş firmadır.

Marka tescili, hazırlanan bir kelime veya işaretin korunması açısından sicile kayıt edilmesi işlemidir. Bu sayede bir ürün veya hizmetin üzerinde kullanılacak kelime veya işaret diğer ürün veya hizmetlerden ayrılması sağlamaktadır. Bu kapsamda, yasa ile öngörülen korumaya kazanılır.

İzmir Marka Patent danışmanlı firması olarak şirketimiz aracılığı ile Marka Başvurusu işlemine geçilmeden önce ilgili kelime veya işaret ait olduğunu sınıf kapsamında önceden tescil işlemine konu olup olmadığının araştırılması gerekir. İzmir marka tescil ofisimiz yetkilileri danışmanlığında yapılacak marka arama işlemi, markanın tüm detayları ile analiz tabi tutulması sağlanacaktır.

Tescili yapılacak markanın ait olduğu sınıf veya sınıfların belirlenmesi çok önemli detaydır. Aksi takdirde yanlış bir sınıfa müracaat edilmesi ileride marka sahiplerinin hak kaybetmelerine sebebiyet verebilir.

Marka Başvurusu için;

  • Marka Başvurusu, müracaat eden kişi tarafından doldurulmalıdır.
  • Marka sınıf harç ücretinin  ödenmesi ve dekontu
  • Marka Tesciline konu edilecek kelime, logo veya işaret.
  • Vekaletname

Patent Başvurusu Açısından,

Patent, bir geliştirmenin veya buluşun diğer kişiler tarafından kullanımını engellemek amacı ile kayıt altına alınması ile korunmasıdır. Bu kapsamda endüstriye uygulanabilir bir tekniğin bilinen halinde aşılması doğrultunda tasarlanan icatlardır. Patent tescili, buluşçunun ilgili ürününü yasada belirtilen kısıtlı sürede üretmesi, gelir sağlaması gibi daha bir çok kazandırması işlemidir. Bu haklar patent tescil belgesi ile gösterilir.

 

  • Patent Başvuru Formu
  • Patent sınıf harç Ücreti ve ödenmesi,
  • Patent için tarifname ile buluşun teknik çizimler
  • Vekaletname