İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

Marka Patent İzmir

Marka Patent İzmir (İzmir Marka Tescili)

Marka Patent Nedir?

Marka patent izmir ofisimiz aracılığı ile sizlere sunu belirtelim. Marka patent, isim patenti, isim tescili, isim hakkı tüm söylemler aslında bir Marka Tescili’dir. Marka Tescili, bir kelime veya logonun ürün veya hizmetin üzerinde yer alması ve diğerlerden farklı olmasını sağlaması amacı ile kayıt altına alınması işlemidir. Bu kapsamında her türlü işaret, kelime veya logo tescil işlemine konu olabilir.

Marka patent asıl ismi ile marka tescili, yer alınan sektörde markalaşmada kapsamında en önemli süreçlerin başında gelir.

Sistem Patent şirketimiz, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafına Resmi işlemleri yürütebilme yetkisine sahip Marka ve patent vekili firmasıdır. Bu kapsamda Marka, Patent, Endüstriyel tasarım coğrafi işaret, barkod, fikri üzün ve daha pek çok işlemlerden İzmir başta olmak üzere, İstanbul, Ankara, Konya, Antalya ve diğer tüm illerde marka vekilliği hizmeti vermekteyiz.

Marka, üzerinde yer aldığı bir ürün veya hizmeti diğerlerinden farklı kılan imgelerdir. Markalar, tescil edilmeleri ile Sinai Mülkiyet Kanunu kapsamında koruma kazanırlar.

Tescil edilen markalar belirli süre için (10 yıl) kayıt altına alınmakta ve korunmaktadır.

Marka Başvurusu ;

Marka Başvurusu yapılmadan, müracaat konusu bir kelime veya logonun aynısı veya bir benzerinin önceden aynı sınıfta müracaatı veya tescili yapılıp yapılmadığını İzmir Marka ve patent tescil danışmanlık ofisimizi tarafından araştırılacaktır.

Marka Başvurusu için;

  • Marka Başvuru Formu, müracaat sahibi kendi bilgileri doldurulmalıdır.
  • Marka Başvuru ücreti ödenmeli ve dekontu
  • Belirlenen kelime veya logoya ait bir adet örnek
  • Vekaletname (Örneği ektedir)