İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

İzmir Marka Tescil

İzmir Marka Patent
30 Mayıs 2013
CE Belgesi
22 Mayıs 2018

İzmir Marka Tescil

İzmir marka tescil ofisimiz danışmanlığında, Piyasada marka olmak isteyen tüm firmaların yapacakları ilk ve en önemli işlem, ayırt edici niteliğe sahip olunması ve tüketici zihninde kalıcı olmak açısından rekabet gücü sağlayan marka tescil işlemi için marka ismi kararlaştırmak.

Markanın kararlaştırılmasının sonrasında önceden markanın, benzeri veya aynısı bir müracaatın veya tescil işlemi yapılıp yapılmadığı sorgulanmasıdır, Marka tescil Beydağ ofisimizin uzmanları tarafından yapılacak Marka sorgulama işlemi ile heba olacak yatırımlar ile kaybedilecek zamanın büyük ölçüde engellenecektir.

Marka araştırma hizmetimiz ile ilişkili tescil müracaatı öncesinde ön araştırma gerçekleşmesi yapılan yatırımları en doğru yönlendirmeyi sağlayacaktır. Marka ve patent tescil danışmanlık firması Marka Tescil İzmir Türk Patent ve Marka Kurumu tarafına yapacağımız marka müracaatının marka tescil belgesi alınması ile sonuçlanması yaklaşık 6 ay ile 9 ay arası bir süre almaktadır. Sürecin ardından bir çok marka, tescile uygun olmaması kapsamında ret hükmü almaktadır.

Firmalar tasarladıkları markalarını ürünlerinde kullanıma sundukları ilk gün itibari ile yatırımda bulunmaktadırlar. Türk Patent ve Marka Kurumu, markaların tescilini ret etmesi durumunda da marka olmak için ayrılan kaynaklar heba olmaktadır.

Bu gerekçe ile, tescil edilmesi istenen markanın müracaat öncesinde marka hukuku kapsamında tescil işlemine uygunluk durumunun sorgulanması veya araştırılması ile yorum yapılması gerekir. Web sitemiz üzerinden marka sorgulaması yapılabilmektedir, Fakat marka ve patent vekili ofisimiz uzmanları tarafından yapılarak yorumlanması ile daha doğru ve kaliteli kararlar alınacaktır.  Marka sorgulama ile yorumlama işleminde, İzmir marka tescil danışmanlık ofisimiz uzmanlarımızın bilgi birikimi güvenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İzmir Marka Patent başlıklı makalemizde İzmir Marka Patent, İzmir Marka Patenti ve Marka Patent İzmir hakkında bilgiler verilmektedir.