İzmir Marka Tescil , 0 232 441 90 00 , Marka Tescil İzmir , Marka Tescili İzmir , Marka Patent İzmir , İzmir Marka Patent , Patent İzmir , İzmir Patent Tescil

İzmir Marka Patent

Marka Tescil Urla
13 Mayıs 2013
İzmir Marka Tescil
09 Nisan 2018

MARKA PATENT
(Marka Patent Tescili)

Marka patent tescili konusunda Türkiye’de yetkili kurum Türk Patent Enstitüsü dür ve Türk Patent Enstitüsü nezdinde işlem yapma yetkisine sahip meslek mensupları ise Marka Patent Vekilleridir.

Marka bir ürün Ya da hizmeti diğerlerinden ayıran her türlü işaret veya kelime bütünüdür. Marka tescilinde amaç yasa ile belirtilen korumaya sahip olmadır.

Marka Tescil Başvurusu öncesi markanın ilgili sınıfta daha önce marka tescil başvurusunun yapılıp yapılmadığına bakılması gerekir.

Arama işlemi markanın görsel, işitsel yönlerden değerlendirmelerinden geçip çok iyi analiz edilmesi gerekir.Bu işlem internet alan adı araması gibi yapılmaması gerekir.

Markanın ilgili olduğu sınıfların tespitinde çok önemli aşamalardandır zira yanlış sınıfa başvuru da ileride sizleri hak kaybına uğratabilir.

 

Marka Tescili Başvurusu için;

-Aşağıdaki Marka Tescili Başvurusu, Marka Tescil sahibi tarafından doldurulmalıdır.

-Marka Tescil ücreti dekontu;marka tescil ücreti markanın tabi olduğu sınıflara göre değişiklik göstermektedir.

-Marka Tesciline konu marka, logo Ya da işaret.

-Vekaletname (Örneği ektedir)

Patent Başvurusu İçin ,

Patent ise herhangi bir konuda sanayiye uygulanabilir tekniğin bilinen durumunun aşılması ile yapılan buluşlardır. Patent, buluş sahibinin buluş konusu ürünü belirli bir süre üretme, kullanma, satma veya ithal etme hakkıdır. Bu hakkı gösteren belgeye de patent denir.

1-) Patent Başvuru Formu aşağıdadır, başvuru sahibi ve buluş sahibi tarafından doldurulacaktır.

2-) Patent Başvuru Ücreti,

3-) Tescili talep edilen buluş konusu Patent için kısa bir tarifname ve ürüne ait varsa teknik çizimler (teknik çizimler yoksa; çizimler Sistem Patent tarafından yapılacaktır. )

4-) Vekaletname; örneği ekte olup, Şahısların sadece isim ve soy isim yazarak imzalaması yeterlidir.

Marka Patent Tescili için ,

Sistem Patent İzmir 0-232 441 90 00 veya Sistem Patent İstanbul 0-212-266 31 26 nolu telefonlardan da bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Marka Tescil Urla başlıklı makalemizde Marka Tescil Urla ve Urla Marka Tescil hakkında bilgiler verilmektedir.